Igaüks, kes on alustanud treeningute või tervisliku eluviisiga, teab, et algus võib olla raske. Sageli tundub keeruline leida sisemist motivatsiooni, et püsida järjepidev ning saavutada seatud eesmärgid. Hea uudis on see, et treeningmotivatsiooni leidmine ja hoidmine ei ole nii keeruline, kui võib tunduda. Siin on mõned tõhusad nipid, kuidas alustada ja püsida rajal.
Leia endale meelepärane tegevus
Pole vahet, kas oled jõusaalisõber, joogaentusiast või naudid rattasõitu – leia endale treening, mis pakub sulle rõõmu. Kui naudid seda, mida teed, on suurem tõenäosus, et jääd oma valitud teekonnale püsima. Katseta erinevaid treeningstiile, kuni leiad selle, mis sobib just sinule.
Motivatsioon ei tule alati, kuid distsipliin hoiab sind rajal
Motivatsioon on tihti vahelduv ja lühiajaline, seega ära looda ainult sellele. Edukas treeningrutiin sõltub distsipliinist. Kujunda harjumus treenida, isegi kui motivatsioon on madal – sellest saab lõpuks loomulik osa sinu päevast. Parim viis seda teha on planeerida oma treeningud kindlaks ajaks ja kirjutada need oma kalendrisse.
Leia treeningkaaslane
Üksi treenimine võib olla väljakutsuv, kuid koos sõbra või partneriga treenimine aitab hoida vastutust ja pakub tuge. Koos treenides saab treeningprotsessist nauditavam ja teineteise motiveerimine aitab püsida rajal ka siis, kui tahaks alla anda.
Tähista väikeseid võite
Iga väike edusamm on väärt tähistamist. Kui oled saavutanud väikese eesmärgi – olgu see siis uue harjutuse õppimine või lisakilomeetri läbimine –, tunnusta ennast. See tugevdab motivatsiooni ja aitab näha, kui kaugele oled juba jõudnud.
Ole enda vastu leebe
Kõikidel tuleb ette päevi, mil motivatsioon on madal või treening jääb vahele. See on täiesti normaalne ja oluline on mitte olla enda vastu liiga karm. Puhkus on oluline osa taastumisest ja võib olla motivatsiooni uuendamise võti. Kui tunned endas energiat ja valmisolekut, naase rajale ja jätka sealt, kus pooleli jäid.
Kokkuvõte
Fitness-motivatsiooni leidmine ja eesmärkide saavutamine nõuab enesedistsipliini, pühendumist ja järjepidevust. Oluline on meeles pidada, et iga inimese teekond on erinev ja aeg-ajalt on normaalne teha paus, kuid võti peitub alati tagasi rajale naasmises. Väikeste sammude kaudu jõuad pikaajaliste ja püsivate tulemusteni.